İktisat – Muhasebe Temel Düzey Eşitleme Eğitimi

Bugüne kadar geliştirdiği eğitim programlarıyla Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) öncü olan, yenilikleri diğer kurumlarca takip edilen Dosya Akademi yine bir ilke imza atıyor.

Üniversitelerin İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi İstatistik ve Matematik bölümü mezunlarının, mezun oldukları bölüm ve aldıkları dersler itibari ile uzmanlık alanları farklı olmasına rağmen ne yazık ki Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) tüm bölüm mezunları birlikte yarışıyor.

Gerek Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) ve gerekse Kurumların Giriş Sınavlarında bu durum İktisat ve Muhasebe bilgisi iyi olanlara avantaj sağlıyor.

Özellikle İktisat, Muhasebe alanında fakültelerin Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi, Uluslararası İlişkiler Bölümü gibi fakültelerde yoğun olarak İktisat ve Muhasebe eğitimi almayan öğrenciler ile İktisat, Maliye, İşletme Bölümü mezunları arasındaki temel düzey eşitsizliği kurs süresi boyunca belli zorluklar çıkartmaktadır.

Yine farklı fakültelerin aynı bölüm mezunları arasında da düzey farklılıkları olduğu bir gerçektir. Bu eğitim programımızla farklılıkları ortadan kaldırıp, kurs başlamadan önce en azından temel düzeyde bir eşitlik sağlanacaktır.